En iyi Kore dizileri

Nedir bizi kore dizilerini izlemeye çeken sebep diye soracak olursak; güzel, içten samimi konuları, arkadaşlıkları, aşkları mı ? yoksa yakışıklı oppalarımı:) Bu kriterler etrafında kendi beğenilerime göre oluşturduğum en iyi Kore dizileri listesini sizlere sunacağım. Hemen vakit kaybetmeden en güzel kore dizileri listemiz için bir giriş yapalım.

Bence hepsi ama bu yazıyı yazmamın asıl sebebi kore dizilerinin diğer dizilerden farklı olduğunu düşünmem, bir kere diğer dizilerdeki bayağılık ve karışıklık yok. Hepsinde çıkarılabilecek güzel bir ders  var ve bunu alırken diziden zevk de alabiliyorsunuz böyle hissettiğiniz şeylerin sayısı az  hatta yok denebilecek kadar az. 4-5 yıldır kore sineması ve kültürü ile ilgilenen biri olarak, en iyi kore dizileri başlığı altında, kore dizilerinin konuları ile beraber beğendiğim yönlerini sizlerle paylaşacağım.

Listeye eklenmesini istediğiniz Kore dizilerini bize yorum yazarak bildirmeniz yeterlidir.

En iyi kore dizileri

Secret Garden

sg

İzlemekten bıkmayacağım tek dizi yüz kere izlesem de asla bıkmam:) Nasıl bir dizi secret garden ? Yakışıklı, sempatik kim jo won esas oğlanımız, zengin bir cheboldur. Hayatta her istediğini elde etmiş ama gerçek aşkı henüz tatmamıştır. Ta ki esas kızımız Gil raim karşısına çıkana dek. Bu basit, zengin çocuk fakir kız hikayelerinden tamamen farklı boyutta bir dizi. Derinliği olan aynı zamanda  insanı hayran bırakacak kadar masalsı olan bir dizi,  beni çeken bir diğer tarafı ise benim olmazsa olmaz fantastik öğelere olan merakım:) Bir yanlışlık sonucu karşılaşan çiftimiz sonradan hep bir araya gelir tabi bunun olmasının sebebi büyülü olduğunu bilmeden içtikleri içkidir. (Buralarda biraz sıkılabilirsiniz bende olduğu gibi ama sakın bırakmayın buna değecek bir dizi çünkü) Daha sonrasından bedenleri yer değiştirir ve olaylar buradan sonra başlar ve aşkları da…

My Girlfriends Gumiho

mygfg

Sevdiğim dizilerden diğer biri ise; kız arkadaşım dokuz kuyruklu bir tilki. Yani korelilerin efsanevi yaratıkları Gumiho. Bu dizinin şüphesiz en beğendiğim yanı kızın tatlılığı Mi ho rolünde Shin min ah bu diziye o kadar uymuş ki başka birini düşünemiyorum. Dizimizin konusu ise şöyle tapınağa yanlışlıkla yolu düşen Cha dea wong un resime hapsolmuş tilkiye dokuz kuyruk çizmesiyle serbest kalmasını sağlar ve olaylar bundan sonra başlar. kurtulan gumıho yaralanan Cha dea wonga boncuğunu verir ve dünya hakkında hiçbişey bilmediğinden dolayı peşinden ayrılmaz ilk başlarda çok korksa da zamanla Mi ho ya alışır insan olmayı çok isteyen Mi ho bunun için bir yol bulur. Cha dea wong ve Mi ho bir iksir içer bundan sonraki süreçte boncuğu yüz gün içinde tutması gerecektir yuz gunun sonunda  boncuğu verince ölecektir fakat bunu ikiside bilmemektedir öğrendiklerinde ise yapacak bişey yoktur ve Cha dea wong Mı ho yu kendi hayatından vazgeçek kadar çok seviyordur. Gerçek aşkı anlatan ender dizilerden biri.

BOF (Boys over Flowers)

bof

Ülkemizde senaryosu alınarak çekilen “Güneşi Beklerken” adlı dizinin orijinalidir. İzlediğim ilk kore dizisi bu kadar yakışıklı çocuğun olduğu dizi fazla yoktur:) Dört zengin ve yakışıklı çocuğun  ve okula tesadüf eseri gelen inatçı bir kız olan Geum jandıyı ile aralarında geçen maceraları anlatıyor dizimiz. Gruptan iki kişinin aynı kıza aşık olması ve dostlukla ilgili her şey var dizide. Ne olursa olsun pes etmeme yi ve insanın aşkı için neler yaptığını gösteren güzel bir dizi. Kızı  pek sevmediğim halde Lee mi ho ve Kim bum için izlenebilir bir dizi.

49 Days

49d

Tereddütle başladığım ağırlıklı olarak dram olan bir dizi. Konusu ise sevgilisinin kendini en yakın arkadaşıyla aldattığını görüp arabasıyla giderken kaza yapıp  ölmemesi gereken bir durumda yanlışlıkla ölmesiyle başlıyor. Ruh bekçisi gelip kızımıza iki yol sunar ya 49 gün içerisinde onu seven gerçekten üç kişi tarafından gözyaşı bulacak ya da ölümü kabul edecektir. Kızımız bunu başta kolay bulur fakat sonradan gerçekten seven kişilerin çok az olduğunu anlar. Saf sevgiyi anlatan harika bir dizi izlemenizi öneririm.

Gu Family Book

gfb

Bir gumıho dizisi daha:) burada karşımıza Kang chi rolünde Lee sung gi çıkıyor ve kız oyuncumuz ise Suzy. Oyuncuların birbirleriyle uyumları mükemmel ötesi. Bir de dizi boyunca nefret ettiğim dizinin içine girip öldürmek istediğim bir adam var ki dizi boyunca kötülüklerini sürdürdü. Dizi Kang chini insan olmak istemesi,  aşkı bulması ve bu zaman zarfında etrafında geçen olan olayları anlatıyor. Kesinlikle izlenmeniz gereken en iyi kore dizilerinden bir tanesidir.

Playfull Kiss (hınzır öpücük)

pk

Dizi bir kızın okulun en popüler ve yakışıklı çocuğunu  sevmesi ve bu uğurda yaptığı şeyleri anlatıyor. Ama narsist prensimiz Kim hyun joong soğuk tavırlarıyla kızın yazdığı mektupta ki hataları bulur ve herkesin içinde rezil eder. Ama kızın soğuması için bunlar yeterli değildir. Yeni aldıkları evleri yıkılınca babasının eski bir arkadaşının evine giderler  ve tesadüf ki narsist prensi görür çocuğunda onu sevmesi için herşeyi yapar tam vazgeçeciği zaman ise  hınzır bir öpücükle herşey başa döner. Güzel bir dizi, ne kadar gerçekçi orası ayrı ama aşkı çok güzel anlatıyor ve insan bir şeyi ne kadar çok isterse onun için uğraşırsa eninde sonunda onu elde edebileceğini, ona sahip olabileceğini anlatıyor.

 Personel Taste ( Zevk Meselesi )

pt

Sevgili Lee min ho’ cuğumun güzel dizilerinden biri daha. İzlediğim 2. kore dizisiydi ve ben çok sevmiştim. Dizide asıl kızımız Park gae ın pasaklı, umursamaz ve giyimine pek dikkat etmeyen bir kızdır. Çok sevdiği adamdan evlenme teklifi beklerken ayrılık sözünü duyar ve ayrılırlar. En yakın arkadaşının düğününde ise sevgilisini, daha doğrusu eski sevgilisini görünce yıkılır. Zaten bir arkadaşı tarafından borçlarla uğraşan saf kızımız en sonunda evinin bir odasını kiraya verir para kazanmak için, bu arada ise katıldığı projeyi kazanmak isteyen Lee min ho evin yapısını araştırmak için eve yerleşir, ve zamanla birbirlerine aşık olmaya başlarlar. Dizide beni etkileyen sahne ise kesinlikle “Game Over” sahnesiydi, izlemenizi öneririm seveceksiniz 🙂

Dream High

dh

Evet yine güzel bir okul dizisi. Dizinin konusu ise bir genç kızın bu kız tatlı Suzy oluyor klasik müzik eğitimi almak isterken pop müzik türünde bir okula girmek zorunda kalması babasının borçları yüzünden. Bu okula ise ilk başta giremiyor hem de en yakın arkadaşını yarı yolda bıraktığı halde ama en sonunda uğraşıp özel öğrenci olarak giriyor ama  diğer iki öğrenciyi de bulması lazım ve onuda getirdiğinde her şey hazır oluyor ve okula başlayabiliyor. Dizi boyunca aşk, arkadaşlık, dostluk gibi kavramların değeri çok güzel anlatıyor. Dizinin sonunda Suzy’nin ise iki çocuk arasında kalıyor bakalım hangisini seçecek izleyin ve  görün 🙂

School 2013 

s2013

Evet eğlenceli bir okul dizisi daha, konusu ise önceden çok iyi anlaşan iki arkadaşın arasının bozulması ve yıllar sonra aynı okulda karşılaşmalarını ve yaşanan olaylardır. Dizide ki iki baş rolde çok tatlı, sempatik ve yakışıklı çocuklar, bir tanesi benim çok sevdiğim kişiler arasında olan Kim wo bin diğeri ise adını devamlı unuttuğum 49 days dizisindeki ruh bekçisi:) aralarındaki dostluk bağı çok güzel beni çok etkilemişti sizi de etkileyeceğini düşünüyorum.

My lover the stars

myls

Fantastik dizilerimden bir tane daha Dizimiz ünlü bir starın hayatını ve yaşadığı olayları anlatıyor ve bu sırada yan komşusuna aşık olmasını ama bilmediği bişey var aşık olduğu adam uzaylı ve bunu henüz bilmiyor bu arada uzaylı rolünü Kim so hyung oynuyor böyle uzaylıya can kurban hatta bir tanede ben alabilir miyim:) şaka bir yana gerçekten aşkın ve dostluğun anlatıldığı güzel bir dizi yine, ama ikinic roldeki çocuğa üzülmeden edemiyor insan gerçekten starımızı çok seviyor ama hüsranı tadıyor.

Masters Sun

ms

Benim en beğendiğim, bence en güzel kore dizisi Masters Sun olabilir. Kore takipçileri arasında eminim, bu diziyi bilmeyen veya izlemeyen çok az kişi vardır. Bu diziyi kaçıranlar çok şey kaçırıyorlar diyebilirim. Dizinin konusu kısaca açıklayalım; Baş rol erkek oyuncu bencil ve her şeyin bir fiyatı olduğunu düşünen zengin bir iş adamıdır. Fakat daha sonraları hayatına giren bir kız sayesinde değişerek daha farklı bir insan olacaktır. Kesinlikle izlemeniz gereken dizilerden birisidir.

Nice Guy

nice-guy

Nice Guy dizisi de en güzel Kore dizilerin listesinde yer almayı hak eden bir dizidir, kesinlikle izlemeniz gerekiyor. Kaçırılmaması ve ertelenmemesi gereken en iyi dizilerden birisidir, bakmayın listenin sonlarında olduğuna 🙂

Ayrıca sitemizde yer alan En iyi Hint filmleri adlı konumuza göz atabilirsiniz.

Yazar: Elis ( bir kore takipçisi )

Yazarımıza bu güzel makaleyi bize gönderdiği için teşekkür ediyoruz, gelen yorumlarınız yazar tarafından cevaplanacaktır. Yazım yanlışlıkları için şimdiden kusura bakmayın, yazar biraz acemi 🙂

Liste sürekli genişleyerek daha fazla dizinden haber vermeye devam edecektir, takipte kalın. Listeye eklenmesini istediğiniz Kore dizilerini bize yorum yazarak bildirirseniz çok sevinirim.

Son güncelleme tarihi 1.12.14

Son Yorumlar

 1. Yeliz 1 Mart 2015
  • Yemre 1 Mart 2015
   • moonlight 7 Eylül 2015
 2. ayse 1 Mart 2015
 3. irem 24 Mart 2015
  • Yemre 24 Mart 2015
 4. Simge 15 Nisan 2015
 5. esra 19 Nisan 2015
  • Yemre 19 Nisan 2015
 6. sia 2 Mayıs 2015
 7. seda 9 Mayıs 2015
 8. özge 8 Haziran 2015
 9. Elif 9 Haziran 2015
 10. Şükriye 19 Haziran 2015
 11. ceren 20 Haziran 2015
 12. şeyda 23 Haziran 2015
 13. aynur 30 Haziran 2015
 14. kayra 5 Temmuz 2015
 15. Büşra 21 Temmuz 2015
  • Yemre 21 Temmuz 2015
 16. irem 30 Temmuz 2015
 17. Gönül 4 Eylül 2015
 18. bilge 9 Ekim 2015
 19. tuğbaa 17 Kasım 2015
 20. Gözde 12 Mart 2016
 21. muhammed 26 Mart 2016
 22. asya fanı 20 Nisan 2016
 23. IŞIL 29 Nisan 2016
 24. Kore Fanı :) 5 Mayıs 2016
  • Yemre 5 Mayıs 2016
 25. nursel 14 Mayıs 2016
  • Yemre 15 Mayıs 2016
 26. Açelya 9 Haziran 2016
 27. Özge 16 Temmuz 2016
 28. Damla 27 Temmuz 2016

Yorum Bırakın