Darbeye Hayır!

15 Temmuz 2016 gecesi kendilerine "Yurtta Sulh Konseyi" ismini veren Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine yapılanmış bir grup emir- komuta zinciri dışında bir darbe girişimi başlatmıştır. Demokrasiye ket vurmak, milli iradeyi rafa kaldırmak isteyen bu grup dünyada eşi benzeri az görülecek bir direnişle karşılaştılar. Bu zamana kadar darbelerden çok çekmiş olan aziz milletimiz oyunun büyüklüğünü hemen anlamıştır. Meydanlara çıkıp vatanı için canını hiçe sayarak tankların önüne durmuş, helikopter ve uçaklardan atılan bombalara gögüs germiştir. Kısa sürede devlet ve millet organize olmuş ve bu darbe girişimini tarihe gömmüştür. Eğer ki bu darbe girişimi başarı ile sonuçlansaydı, ülkede kan ve göz yaşı yıllarca durmayacaktı, insanlar yeniden köleleştirilecek, milli kurumların için boşaltılacak ve ülke en az 50 yıl geriye gidecekti. Çok şükür darbe girişimi aziz milletimizin iradesine sımsıkı sahip çıkması ile akamete uğratılmıştır.

"Kulun bir hesabı varsa, Allah' ında bir hesabı vardır"

Bende 15 ve 16 temmuzda sokaklardaydım, sabaha kadar vatanımız için, kendi geleceğimiz için irademize sahip çıktık. Çok şükür vatanını seven insanların, imanlı yüreklerin sayesinde Allah' ın izni ile darbe girişimi başarısız oldu. Ve sonrasında ülkemizin hasret kaldığı birlik olma hali hasıl oldu. Şuan tüm partiler birlik içerisinde ve bizimde görmek istediğimiz budur. Umarım bu şekilde birlik olarak, aramızdan hainleri temizleriz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğanında bu ülke ve ümmet için önemi bir kez daha görülmüştür.

Bu darbe girişimi esnasında şehit olan kardeşlerimize Allah' tan rahmet, acılı ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir