Clash of Clans Yeşil Taş Kullanımı ve Görevleri

Evet arkadaşlar bugün sizlere yeşil taşlar hakkında bilgi vereceğim;

Yeşil taş  edinimi

Oyuna ilk başlandığında 500 tane yeşil taş oyun tarafından sizlere hediye veriliyor. Bunun yanında köyünüzün çevresinde çıkan ağaç taş vb, şeylerden de kazanılabiliyor.

Yeşil taş kullanımı

 

Eğer köyünüzün daha iyi gelişmesini istiyorsanız yeşil taşları hiç harcamayın inşaatçı kulübesi satın alın. İnşaatçı oyuna başlarken 1 tane bedava veriliyor ve 1 tanede size zorunlu olarak  aldırarak 2 tane başlangıçta veriyor. Geriye 250 taşınız kalıyor sakın bu taşları harcamayın 500 yeşil taş biriktirip  3 inşaatçı kulübesini alarak daha hızlı gelişe bilirsiniz. Her inşaatçı kulübesi için yeşil taş miktarı 2 katına artar yani; 4.kulübeye 1000 5.kulübeye ise 2000 taş ister, taşları yükseltmeleri hızlandırmak yada hemen bitirmek için kullanabilirsiniz fakat inşaatçı kulübesi alarak daha çok iş yapıp daha çabuk gelişirsiniz. Oyunda sağ tarafta bulunan görevler ile de yeşil taş kazanabilirsiniz.

 Yeşil taşı çok veren görevler

  • En çok taş veren görevleri de  yaparak daha hızlı inşaatçı kulübesi alabilirsiniz;
  • 1250 kupa kasarak 450 adet yeşil taş kazanabilirsiniz
  • 1 tane X yayı keserek 50 taş kazanabilirsiniz ama bu görev biraz zordur eğer bir köyün dışında bulabilirseniz yok edip kazanırsınız yada biraz geliştikten sonra normal savaşlarda bulabilirsiniz.
  •  Klan savaşlarından 150 yıldız kazanarak 200 yeşil taş kazanabilirsiniz, bu görev bittikten sonra peşine gelen görevde 1000 yıldız alıp 1000 taş verir.
  • 10 tane cehennem kulesi yok ederek 100 taş kazanabilirsiniz

En çok ve en kolay yeşil taş veren görevler bunlardır.

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir