Blogger mobil siteye adsense reklamı koymak

Bu aslında oldukça kolaydır. Diyelim bir Blogger blogunuz var ve masaüstü görünümde Adsense reklamlarını yayınlıyorsunuz fakat mobilden girenler için Blogger kullanıcıları mobil siteye yönlendiriyor. Ancak mobil sitede adsense reklamları yok, nasıl koyarız ? Bunun iki türlü yolu vardır; ilki Blogger ile adsense hesabınızı birleştirmek, ikincisi; esnek reklam türünü kullanmak.

blogger mobil siteye reklam eklemek
blogger mobil siteye reklam eklemek

Blogger Adsense Reklamlarını Mobil Siteye Koymak

1- Blogger ve Adsense hesabını birleştirmek ( Basit ve tavsiye edilen yoldur )

Blogger hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol taraftan Kazançlar sekmesine tıklayın, Adsense hesabına geç diyerek adsense hesabınızı ile Blogger hesabınızı birleştirin, birleştirdikten sonra Kazançlar sekmesinde bir panel gözükecektir. Orada Blog’ da reklam göster diye bir sekme var oradan üç seçenekten birini seçin ve daha sonra mobil sitede reklamlar gözükmeye başlayacak. Oradaki üç seçenekte mobil reklamlarda aynı şeyi ifade etmektedir. Yani sadece o panelde bu blogda reklam göster derseniz mobil sitede adsense reklamları gözükecektir. Yerleşim bölümünde masaüstü görünümde Adsense adlı bir widget oluşacaktır, işte eğer onu kaldırırsanız mobil alandaki reklamlarda kalkar ona göre benden söylemesi 🙂

2 – Esnek Adsense Reklam Türünü Kullanmak

Adsense panelinizden blogunuza koyacağınız reklam türünü Esnek olarak seçerseniz, reklam girilen cihaza göre otomatik boyutlanır ve böylece mobil sitenizde de reklam göstermiş olursunuz.

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir