Blogger blog silinme nedenleri

Bildiğiniz üzere Blogger yani Blogspot, Google tarafından sunulan ücretsiz bir blog servisidir. Ve Google bu bloglarınızı istediği zaman silme yetkisine sahiptir. Peki Blogger blog silinme nedenleri nelerdir ? Bunları şimdi sizlere orijinal Google bilgilerinden özet olarak geçeceğiz. Yani blogum silinmiş, Blogger hesabım kapatılmış veya blogum görünmüyor diyenler bu adımları inceleyebilirler.

blog silinme nedenleri
blog silinme nedenleri

Blogger tarafından blog silinme veya hesap kapatıldı nedenleri

Kişilik Suikasti: Her hangi bir kişinin izni olmadan isminin ve şahsa ait diğer materyallerin, örneğin; resim, video, yaptığı iş, unvan vesaire, kullanılmasından doğan ihlaldir.

Telif hakkı ihlali: Başkasına ait telif hakkı bulunan içeriklerin izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden paylaşılması ( Eğer telif hakkı ihlali yapılan içerik sahibi kaynak göstererek alıntı yapmaya izin verdiyse )

Nefret Söylemi: Kişi veya kurum hakkında nefret söylemi geliştirmek ve kitleleri kışkırtmak için propaganda yapmak

İllegal Yasa Dışı Faaliyet ( Terör, Hack .. ) : Yasa dışı faaliyet hakkında bilgi ve içerik paylaşımı yapmak

Şiddet ve Vahşet Görselleri : Paylaşımı yasaklı olan içeriklerin yaş sınırlaması koyulmadan görsel veya video olarak paylaşılması

Spam Yayın Yapmak : Tek amacın siteye ziyaretçi çekmek olduğu kopya ve spam içeriklerin paylaşılması

Tehdit ve Hedef Gösterme: Kişi veya bir kurumu herhangi bir suçun faali olarak hedef göstermek ve onun hakkında karalayıcı söylemler geliştirmek

Yetişkin İçerik : Gelişim çağındaki çocukları korumak ve onların ruh sağlığını gözetmek amacı ile yetişkin içeriklerin paylaşılması yasaktır. Ancak Google eğer bunu ayarlar bölümünden belirtirseniz izin vermektedir. Bu ayarı yapmak için Blogger hesabınızdan Ayarlar sekmesinden Diğer sekmesine tıklayarak burada blogunuzun konusunun yetişkin içerik olduğunu belirtmeniz yeterli olacaktır.

Ve son olarak;

Gizli Bilgi Paylaşımı: Bulunduğunuz ülkenin kanunlarınca suç sayılan istihbarat ve diğer her türlü, gazetecilik ve habercilik ahlakına uymayan tüm gizli içeriklerin paylaşılması yayın yapılan blogun kapatılmasına ve silinmesine neden olan ihlallerdir.

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir