Bankadan Telefona SMS Doğrulama Mesajı Gelmiyor (ÇÖZÜLDÜ)

Arkadaşlar ben bir çok işimi online olarak yapıyorum. Bugüne kadar hiç böyle saçma bir sorunla karşılaşmadım. Açıkçası sorun olarak bile görmedim. Dün bankama giriş yapmaya çalışırken şifremi girdikten sonra telefona gelen SMS doğrulama şifresi gelmedi. 1-2 kere daha denedim yine gelmedi, sonra bir daha ki deneyişimde SMS şifreleri geldi. Bu şekilde hesabıma giriş yapabildim, geçici bir sorun oluştu her halde diyerek üzerinde durmadım. Ancak dün yapmam gereken ödemelerim vardı, tekrar banka hesabıma girmeyi denediğimde doğrulama mesajı yine gelmedi. Yaklaşık 10-15 kere denedim, gelmedi. Bunun üzerine bir arkadaşa durumdan bahsettim, oda farklı tarayıcıdan denememi söyledi. Bende Mozilla’ dan denedim ve ilk seferde doğrulama mesajı telefonuma geldi ve bende böylece banka hesabıma girebildim. Sanırım Google Chrome tarayıcısından veya Banka’ dan (Kuveyttürk) kaynaklı bir sorun oldu.

Telefonuma Banka’dan Doğrulama Mesajı Gelmiyor, Ne Yapmalıyım?

Arkadaşlar eğer sizde banka hesabınıza girmeye çalışıyorken, veya her hangi başka bir işlem için telefonunuza doğrulama şifresi gelmesini bekliyor, fakat doğrulama şifresi gelmiyorsa, işleminizi farklı bir tarayıcı üzerinden yaparak denemenizi tavsiye ediyorum. Eğer Chrome kullanıyorsanız, Mozilla Firefox veya Opera ile deneyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ben yukarı da yaşadığım sorunu yalnızca farklı tarayıcı üzerinden deneyerek çözdüm. Başkaları da bu sorun ile karşılaşıyor olabilir diye düşündüm, ve bunu yazmaya karar verdim. Sonuçta bu doğrulama mesajı olayı bir çok işlem için geçerli ve bir çoğu çok önemli işlemler olabiliyor. O yüzden doğrulama mesajı gelmiyorsa farklı bir tarayıcı üzerinden denemenizi tavsiye ediyorum.

Son güncelleme tarihi: 15.1.2017

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

2 YORUM “Bankadan Telefona SMS Doğrulama Mesajı Gelmiyor (ÇÖZÜLDÜ)

  1. Emir Reply

    Hocam Allah razı olsun, 10 saattir bende bu ne diyorum, bankayı arıyorum, sorun yok diyorlar. Kalkıp bankaya gidecektim, ödemelerim vardı, başka bir şey ararken bunu gördüm, sorunu çözdüm. Mozilladan girince bende de hemen oldu, çok sağol.

    • Yemre Post authorReply

      Sorunu çözmenize sevindim, yazıyı daha şimdi yazdım, ne ara yorum yazdınız, şaşırdım 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir