Alkali Su Nedir, Nasıl Yapılır ?

Merhaba arkadaşlar, Alkali Su son zamanlarda çokça rastladığınız bir kavram olabilir. Gerek reklamlar gerekse bir çok haberde Alkali Diyet veya Alkali Su kavramlarından bahsedildiğini duymuşsunuzdur. Şimdi bu konuda Alkali Su Nedir ve Alkali Su Nasıl Yapılır gibi sorulara cevap vereceğim. Herkesin anlayabileceği basit bir şekilde anlatmaya gayret göstereceğim.

Alkali Su Nedir ?

İçtiğimiz sular pH değerine sahiptir ve bu pH değeri 0-14 arasında bir değerdir ve 7 nötr olarak kabul edilir. pH değeri 7′ nin üzerinde olan sular Alkali Su olarak adlandırılır.

Alkali Su Neden Faydalıdır ?

Vücudumuzun pH değeri 7.4 olduğu için 7 üzeri sular alkali su olduğu için alkali suların insan bünyesine daha uygun olduğu düşünülür.

Alkali Su Evde Nasıl Yapılır ?

Alkali Su yapmak oldukça basittir ve bir çok seçeneğimiz mevcuttur bu konuda, burada amaç suyun pH değerini arttırmamız ve o suyu tüketmemiz. Suyu alkali yapmanın bir çok yöntemi vardır. Şimdi o yöntemlerden en basitlerini ve en sağlıklı olanlarını sizlerle paylaşalım. Aşağıdaki alkali suları sabah aç karnına 1 bardak tüketmenizi tavsiye ediyorum. Sular soğuk olmasın, ılık olması tavsiye edilir.

  1. 4 litrelik bir suya bir tam kaşık İngiliz karbonatı atarak suyu alkali yapabilirsiniz. İngiliz karbonatı’ nı eczanelerden temin edebilirsiniz.
  2. Bir diğer alkali su elde etme yöntemi ise alkali besinler ile elde edilecek alkali sudur. Bir bardak su içerisine limon sıkarak veya 3-4 damla elma sirkesi damlatarak alkali su elde edebilirsiniz.

Burada bahsettiğim yöntemler en sağlıklı ve hiç bir riski olmayan yöntemlerdir. Doktor olmadığım için en ufak bir risk almak istemedim ve basit yöntemleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Sonuçta insanların hastalıkları olabilir ve bu yöntemler zarar verebilir düşüncesi ile zararsız şeylerden bahsettim, İnternet üzerinde yer alan her makaleye inanmayınız ve aklınıza yatmayan şeyleri denemeyiniz, yorumlarınızı bekliyorum.

Ayrıca yine sitemizde yer alan Alkali Yiyecekler Nelerdir adlı konumuza göz atarak çok alkali, az alkali besinler hakkında bilgi sahibi olabilir ve alkali yiyecekler listesine göz atabilirsiniz.

BURADAKİ YAZILAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR BİR GÖZ ATIN:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir